Aktuality

zobrazuji 169175 z 182

První registrace REACH uzavřena: až jeden milion zvířat může může být zabit

Až jeden milion zvířat by mohl být zabit během testů chemických látek v rámci prvního termínu registrace podle nařízení REACH.

více

Přednáška o kosmetice a prostředcích pro domácnost (ne)testovaných na zvířatech

Ve čtvrtek 20.1. v Českých Budějovicích přednáší Barbora Večlová ze Svobody zvířat o testování kosmetiky a dalších výrobků na zvířatech.

více

Výsledky průzkumu ohledně problematiky pokusů a pitev na zvířatech prováděných na školách

Na podzim loňského roku zorganizovala Svoboda zvířat dotazníkový průzkum názorů studentů SŠ a VŠ na téma pitev a pokusů na zvířatech v rámci výuky. Nyní Vám přinášíme jeho výsledky.

více

Rok 2013 - konec testování kosmetiky na zvířatech?

Od března 2013 by měl v EU začít platit zákaz testování kosmetiky na zvířatech bez výjimek. V současnosti ovšem hrozí, že k tomu nedojde.

více

ECEAE vítá oznámení EU o nahrazení testů na myších při odhalování toxinů v měkkýších

Evropská koalice za ukončení pokusů na zvířatech (ECEAE) vítá oznámení Evropské komise o nahrazení testů na myších při odhalování toxinů v měkkýších, což ušetří odhadem 300 000 myší ročně.

více

ECEAE kritizuje expertní zprávu o testování kosmetiky

ECEAE (Evropská koalice za ukončení pokusů na zvířatech) považuje expertní zprávu o alternativách k testování kosmetiky na zvířatech za „zmatenou a nedostatečnou“.

více

Evropská ostuda – počet pokusných zvířat je stále velmi vysoký

Evropská koalice za ukončení pokusů na zvířatech je pobouřena nedostatečným poklesem počtu pokusných zvířat v celé EU. Reaguje tak na zveřejnění Šesté statistické zprávy, kterou vydala Evropská komise.

více

Aktuality

Ochránci zvířat odsuzují rozhodnutí mauricijské vlády, která povolila pokusy na zvířatech

Mauricijská vláda rozhodla o tom, že bude na Mauriciu nově možné provádět pokusy na zvířatech. Tímto rozhodnutím ještě více utrpí populace primátů na ostrově.

více

Pomozte zastavit pokusy na psech v Japonsku

Vyšetřování organizace Cruelty Free International ukázalo, že v Japonsku jsou každý rok stovky psů použity pro výuku studentů veterinárního lékařství. Psi jsou podrobeni zbytečným chirurgickým zákrokům a mnoho z nich následně zabito.

více

Brigitte Bardot vyzvala Air France k ukončení transportů opic do laboratoří

Bývalá modelka, zpěvačka a herečka Brigitte Bardot se připojila k Evropské koalici za ukončení pokusů na zvířatech (ECEAE) a dopisem vyzvala společnost Air France k tomu, aby se stejně jako jiné aerolinky přestala podílet na obchodování s primáty.

více

© Všechna práva vyhrazena Svoboda zvířat - text s kw na home

tvorba webových stránek ANTstudio.cz