Velká Británie chystá zákaz testování prostředků pro domácnost na zvířatech

vydáno:06.04.2011

Podle prohlášení Britského Ministerstva vnitra tamnější vláda plánuje přijetí zákazu testování prostředků pro domácnost na zvířatech a to včetně jednotlivých složek. Minister vnitra potvrdil, že zákaz by měl zahrnovat všechny výrobky určené primárně pro použití v domácnosti, včetně mycích a pracích prostředků, osvěžovačů vzduchu, čističů WC, leštidel, papírových výrobků jako jsou dětské plenky, barev, lepidel, odlakovačů a dalších výrobků používaných v domácnostech.

V Evropské unii platí od roku 2009 zákaz testování kosmetiky na zvířatech, ten ale obsahuje výjimky a nevztahuje se na prostředky pro domácnost. Zákaz testování čisticích prostředků zatím platí pouze v Německu.

Společnosti, které získaly certifikát Humánní standard pro prostředky pro domácnost (HHPS) a které tudíž na zvířatech netestují výrobky ani jednotlivé složky, dokazují, že je možné se při vývoji těchto produktů zcela obejít bez krutých testů na zvířatech. Mezi tyto společnosti patří např. Urtekram, Hedera natur, Co-operative, Marks and Spencer, Astonish a Suma foods. Seznam všech společností s HHPS najdete na www.netestovanonazviratech.cz.

Možnosti, jak pomoci zvířatům v laboratořích, naleznete zde. Děkujeme!

Zdroj: http://buav.org/article/683/buav-welcomes-latest-government-statement-on-animal-testing-for-household-products

»zpět do archivu novinek

Aktuality

Klidné Vánoce a vše dobré do nového roku 2018

Děkujeme za Vaši podporu a pomoc v roce 2017. Přejeme klidné Vánoce a vše dobré do nového roku. Děkujeme, že s námi zůstanete a že budeme moci společně měnit život zvířat k lepšímu.

více

Ochránci zvířat odsuzují rozhodnutí mauricijské vlády, která povolila pokusy na zvířatech

Mauricijská vláda rozhodla o tom, že bude na Mauriciu nově možné provádět pokusy na zvířatech. Tímto rozhodnutím ještě více utrpí populace primátů na ostrově.

více

Pomozte zastavit pokusy na psech v Japonsku

Vyšetřování organizace Cruelty Free International ukázalo, že v Japonsku jsou každý rok stovky psů použity pro výuku studentů veterinárního lékařství. Psi jsou podrobeni zbytečným chirurgickým zákrokům a mnoho z nich následně zabito.

více

© Všechna práva vyhrazena Svoboda zvířat - text s kw na home

tvorba webových stránek ANTstudio.cz