Legislativa

V březnu 2009 začal v EU platit zákaz testování jednotlivých kosmetických složek a kosmetických výrobků na zvířatech a také zákaz dovozu a prodeje kosmetiky testované na zvířatech mimo země EU. Tento zákaz však měl 3 výjimky, a to testy toxicity po opakované dávce, reprodukční toxicity a toxikokinetiky, pro něž zákaz začal platit až 11. března 2013. Neexistují ovšem žádné kontrolní systémy, takže jedinou zárukou, že je produkt včetně jeho složek netestován na zvířatech, zůstávají certifikáty HCS a HHPS. Více informací

Ani v ČR ani v EU zatím není nijak omezeno testování prostředků pro domácnost a jejich složek a provádí se proto z velké části na zvířatech. V ČR ovšem k masivnímu testování těchto výrobků nedochází, v roce 2011 bylo pro testování látek uvažovaných pro použití v domácnostech použito 35 zvířat.

Prosíme Vás, nakupujte jen takové kosmetické, toaletní a čistící přípravky, u nichž máte jistotu, že nebyly (a ani složky v nich obsažené) nově testovány na zvířatech.

Aktuality

Klidné Vánoce a vše dobré do nového roku 2019

Vážení přátelé, rádi bychom Vám poděkovali za Vaši podporu v náročném roce 2018. Byl to úspěšný...

více

Ipsen přestal testovat Botox na zvířatech!

Společnost Ipsen získala povolení používat pro testování Botoxu v EU a ve Švýcarsku metodu založenou na lidských buňkách. Tato metoda nahradí tradiční test na myších.

více

Popularita výrobků bez krutosti roste

Tisková zpráva Svobody zvířat vydaná u příležitosti Světového dne laboratorních zvířat

více

© Všechna práva vyhrazena Svoboda zvířat - text s kw na home

Tvorba webových stránek na míru ANTstudio.cz