Legislativa

V březnu 2009 začal v EU platit zákaz testování jednotlivých kosmetických složek a kosmetických výrobků na zvířatech a také zákaz dovozu a prodeje kosmetiky testované na zvířatech mimo země EU. Tento zákaz však měl 3 výjimky, a to testy toxicity po opakované dávce, reprodukční toxicity a toxikokinetiky, pro něž zákaz začal platit až 11. března 2013. Neexistují ovšem žádné kontrolní systémy, takže jedinou zárukou, že je produkt včetně jeho složek netestován na zvířatech, zůstávají certifikáty HCS a HHPS. Více informací

Ani v ČR ani v EU zatím není nijak omezeno testování prostředků pro domácnost a jejich složek a provádí se proto z velké části na zvířatech. V ČR ovšem k masivnímu testování těchto výrobků nedochází, v roce 2011 bylo pro testování látek uvažovaných pro použití v domácnostech použito 35 zvířat.

Prosíme Vás, nakupujte jen takové kosmetické, toaletní a čistící přípravky, u nichž máte jistotu, že nebyly (a ani složky v nich obsažené) nově testovány na zvířatech.

Aktuality

Ochránci zvířat odsuzují rozhodnutí mauricijské vlády, která povolila pokusy na zvířatech

Mauricijská vláda rozhodla o tom, že bude na Mauriciu nově možné provádět pokusy na zvířatech. Tímto rozhodnutím ještě více utrpí populace primátů na ostrově.

více

Pomozte zastavit pokusy na psech v Japonsku

Vyšetřování organizace Cruelty Free International ukázalo, že v Japonsku jsou každý rok stovky psů použity pro výuku studentů veterinárního lékařství. Psi jsou podrobeni zbytečným chirurgickým zákrokům a mnoho z nich následně zabito.

více

Brigitte Bardot vyzvala Air France k ukončení transportů opic do laboratoří

Bývalá modelka, zpěvačka a herečka Brigitte Bardot se připojila k Evropské koalici za ukončení pokusů na zvířatech (ECEAE) a dopisem vyzvala společnost Air France k tomu, aby se stejně jako jiné aerolinky přestala podílet na obchodování s primáty.

více

© Všechna práva vyhrazena Svoboda zvířat - text s kw na home

tvorba webových stránek ANTstudio.cz