Společnosti netestující na zvířatech

Firmy uvedené v našem seznamu splňují kritéria certifikátu Humánní kosmetický standard (HCS) a/nebo Humánní standard pro prostředky pro domácnost (HHPS). Tyto certifikáty jako jediné zaručují, že na zvířatech nebyly testovány konečné výrobky ani jednotlivé složky. Kromě toho musí společnost dodržet Datum ukončení testování na zvířatech – datum, po kterém nesmí být používané složky testovány na zvířatech. Společnost také musí umožnit pravidelné kontroly dodržování těchto podmínek nezávislým auditorem.

Seznam značek s certifikátem HCS a/nebo HHPS dostupných v ČR najdete na stránce www.netestovanonazviratech.cz

Seznam všech značek s HCS/HHPS naleznete na www.crueltyfreeinternational.org/leapingbunny.

Seznam obchodů, v nichž můžete koupit výrobky s HCS/HHPS, najdete zde.

Na našem trhu existuje řada dalších certifikátů, které deklarují určité kvality výrobků. Některé mají jako jedno z kritérií netestování produktů ani jejich složek na zvířatech, ale prozatím se v tomto ohledu spoléhají většinou na prohlášení učiněná společností žádající o daný certifikát a tuto skutečnost pak nijak neověřují (např. certifikát Vegan, CPK) anebo umožňují testování tzv. třetí stranou - tedy jiným subjektem než je výrobce či dodavatel (např. BDIH). Proto jsou tedy jedinými spolehlivými certifikáty HSC a HHPS. Mnoho značek tak má HCS/HHPS jako záruku, že žádná složka jejich výrobků není testována na zvířatech a jiný certifikát jako záruku např. bio-kvality. Abychom Vám usnadnili orientaci na trhu, připravili jsme pro Vás přehled certifikátů, které můžete nejčastěji nalézt na kosmetických výrobcích a prostředcích pro domácnost. Naleznete jej na této stránce.

Podpořte prosím naši kampaň za ukončení testování kosmetiky a dalších výrobků na zvířatech! Zašlete nám libovolný příspěvek na číslo účtu 235379860/0300. Další možnosti platby najdete na této stránce. Děkujeme!

Aktuality

Klidné Vánoce a vše dobré do nového roku 2019

Vážení přátelé, rádi bychom Vám poděkovali za Vaši podporu v náročném roce 2018. Byl to úspěšný...

více

Ipsen přestal testovat Botox na zvířatech!

Společnost Ipsen získala povolení používat pro testování Botoxu v EU a ve Švýcarsku metodu založenou na lidských buňkách. Tato metoda nahradí tradiční test na myších.

více

Popularita výrobků bez krutosti roste

Tisková zpráva Svobody zvířat vydaná u příležitosti Světového dne laboratorních zvířat

více

© Všechna práva vyhrazena Svoboda zvířat - text s kw na home

Tvorba webových stránek na míru ANTstudio.cz