Materiály

Materiály na těchto stránkách si můžete stáhnout ve formátu pdf nebo si napište o jejich tištěnou verzi na info@svobodazvirat.cz. Můžete si je také vyzvednout v našich infocentrech v Praze a Plzni (http://www.svobodazvirat.cz/o-nas/informacni-centra.htm).

Pokud není uvedeno jinak, materiály poskytujeme zdarma. Uvítáme ale příspěvek na tisk a poštovné. Zašlete nám prosím libovolný příspěvek na číslo účtu 235379860/0300 nebo použijte službu PaySec. Další možnosti platby najdete na této stránce. Děkujeme!

leták


brožura

 

plakát A2 a pohlednice

 

From Guinea Pig to a Computer Mouse

Kniha InterNICHE, v angličtině; obsahuje některé případové studie nahrazování pokusů na zvířatech, konkrétní řešení různých situací a dále abecední seznam všech dostupných alternativ (včetně výrobce a ceny) k procedurám, při kterých jsou používána zvířata ve výuce – řazeno podle oborů; na závěr jsou uvedeny užitečné kontakty a odkazy – zasíláme za cenu poštovného a balného – 80 Kč; v současné době je dostupná i v elektronické verzi na http://www.interniche.org/book.html

Freewarová CD s interaktivními programy (posíláme za cenu poštovného a balného - 50kč):

LuPraFiSim (Lucrari Practice de Fiziologie Simulator)
CD LuPraFiSim s programy pro výuku fyziologie, které bylo oceněno v roce 2002 Humane Education Award, vyvinul Dr. Gabriel Cotor, a je ve dvou jazycích: rumunštině a angličtině. Při výrobě tohoto CD nebyly provedeny žádné pokusy na zvířatech. Na Veterinární fakultě v Bukurešti nahradilo toto CD přímo použití téměř 1 000 zvířat ročně.

CAL (Computer-Assisted Learning)

CD "CAL" (Computer-Assisted Learning) získalo Humane Education Award v roce 2003 a jeho producentem je Dr. R. Raveendran. CD bylo rozdáno zdarma více než 2000 příjemců Indian Journal of Pharmacology, a bude posláno všem farmakologickým a lékárnickým institucím po celé Indii. CD je souborem již existujících softwarů: ExPharm, Microlabs, Pharmatutor a WinSims (Strathclyde Pharmacology Simulations) a slouží převážně pro výuku farmakologie. Programy na CD jsou v angličtině.

ProDissector Frog

Velmi oblíbený a podařený program nabízející interaktivní pitvu žáby, doplňující informace a některé fyziologické mechanismy (srdeční cyklus, dýchání, jednoduchý reflex). Těchto CD je k dispozici pouze omezený počet, proto upřednostníme poptávku vyučujících a studentů, kteří program bezprostředně využijí.

Aktuality

Ochránci zvířat odsuzují rozhodnutí mauricijské vlády, která povolila pokusy na zvířatech

Mauricijská vláda rozhodla o tom, že bude na Mauriciu nově možné provádět pokusy na zvířatech. Tímto rozhodnutím ještě více utrpí populace primátů na ostrově.

více

Pomozte zastavit pokusy na psech v Japonsku

Vyšetřování organizace Cruelty Free International ukázalo, že v Japonsku jsou každý rok stovky psů použity pro výuku studentů veterinárního lékařství. Psi jsou podrobeni zbytečným chirurgickým zákrokům a mnoho z nich následně zabito.

více

Brigitte Bardot vyzvala Air France k ukončení transportů opic do laboratoří

Bývalá modelka, zpěvačka a herečka Brigitte Bardot se připojila k Evropské koalici za ukončení pokusů na zvířatech (ECEAE) a dopisem vyzvala společnost Air France k tomu, aby se stejně jako jiné aerolinky přestala podílet na obchodování s primáty.

více

© Všechna práva vyhrazena Svoboda zvířat - text s kw na home

tvorba webových stránek ANTstudio.cz