Společnosti netestující na zvířatech

Firmy uvedené v našem seznamu splňují kritéria certifikátu Humánní kosmetický standard (HCS) a/nebo Humánní standard pro prostředky pro domácnost (HHPS). Tyto certifikáty jako jediné zaručují, že na zvířatech nebyly testovány konečné výrobky ani jednotlivé složky. Kromě toho musí společnost dodržet Datum ukončení testování na zvířatech – datum, po kterém nesmí být používané složky testovány na zvířatech. Společnost také musí umožnit pravidelné kontroly dodržování těchto podmínek nezávislým auditorem.

Seznam značek s certifikátem HCS a/nebo HHPS dostupných v ČR najdete na stránce www.netestovanonazviratech.cz

Seznam všech značek s HCS/HHPS naleznete na www.crueltyfreeinternational.org/leapingbunny.

Seznam obchodů, v nichž můžete koupit výrobky s HCS/HHPS, najdete zde.

Na našem trhu existuje řada dalších certifikátů, které deklarují určité kvality výrobků. Některé mají jako jedno z kritérií netestování produktů ani jejich složek na zvířatech, ale prozatím se v tomto ohledu spoléhají většinou na prohlášení učiněná společností žádající o daný certifikát a tuto skutečnost pak nijak neověřují (např. certifikát Vegan, CPK) anebo umožňují testování tzv. třetí stranou - tedy jiným subjektem než je výrobce či dodavatel (např. BDIH). Proto jsou tedy jedinými spolehlivými certifikáty HSC a HHPS. Mnoho značek tak má HCS/HHPS jako záruku, že žádná složka jejich výrobků není testována na zvířatech a jiný certifikát jako záruku např. bio-kvality. Abychom Vám usnadnili orientaci na trhu, připravili jsme pro Vás přehled certifikátů, které můžete nejčastěji nalézt na kosmetických výrobcích a prostředcích pro domácnost. Naleznete jej na této stránce.

Podpořte prosím naši kampaň za ukončení testování kosmetiky a dalších výrobků na zvířatech! Zašlete nám libovolný příspěvek na číslo účtu 235379860/0300 nebo použijte službu PaySec. Další možnosti platby najdete na této stránce. Děkujeme!

Aktuality

Ochránci zvířat odsuzují rozhodnutí mauricijské vlády, která povolila pokusy na zvířatech

Mauricijská vláda rozhodla o tom, že bude na Mauriciu nově možné provádět pokusy na zvířatech. Tímto rozhodnutím ještě více utrpí populace primátů na ostrově.

více

Pomozte zastavit pokusy na psech v Japonsku

Vyšetřování organizace Cruelty Free International ukázalo, že v Japonsku jsou každý rok stovky psů použity pro výuku studentů veterinárního lékařství. Psi jsou podrobeni zbytečným chirurgickým zákrokům a mnoho z nich následně zabito.

více

Brigitte Bardot vyzvala Air France k ukončení transportů opic do laboratoří

Bývalá modelka, zpěvačka a herečka Brigitte Bardot se připojila k Evropské koalici za ukončení pokusů na zvířatech (ECEAE) a dopisem vyzvala společnost Air France k tomu, aby se stejně jako jiné aerolinky přestala podílet na obchodování s primáty.

více

© Všechna práva vyhrazena Svoboda zvířat - text s kw na home

tvorba webových stránek ANTstudio.cz