Situace v ČR

V České republice se poslední dobou situace pomalu, ale jistě zlepšuje. Asi nejpokrokovější se v rámci humánního vzdělávání stala Lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Hradci Králové, kde byly tzv. alternativy do výuky zavedeny již v 90. letech a dnes zde studenti mají možnost vystudovat zcela bez pokusů na zvířatech nebo bez jejich zabíjení za účelem pitvy.

I další fakulty již přestaly provádět některé pokusy na zvířatech nebo alespoň studentům umožnily, aby si mohli vybrat mezi pokusem/pitvou a alternativou. I když toto řešení není ideální, mnoho studentů jej vítá a vyučující se přesvědčují o výukové hodnotě alternativ.

Pokud jde o střední školy, záleží pouze na vyučujícím, jakou výukovou metodu si zvolí, ale v každém případě má student právo odmítnout např. pitvu, pokud bylo zvíře zabito pouze za tímto účelem. Podle našich dosavadních zkušeností mají alternativní metody na středních školách velmi pozitivní ohlas.

V rámci naší kampaně se snažíme, aby se alternativní přístupy staly v našem vzdělávání běžnější, a aby o ně byl zájem nejen ze strany studentů, ale i vyučujících.

Podpořte prosím naši kampaň za ukončení invazivního využívání zvířat ve výuce! Zašlete nám libovolný příspěvek na číslo účtu 235379860/0300. Další možnosti platby najdete na této stránce. Děkujeme!

Aktuality

Klidné Vánoce a vše dobré do nového roku 2019

Vážení přátelé, rádi bychom Vám poděkovali za Vaši podporu v náročném roce 2018. Byl to úspěšný...

více

Ipsen přestal testovat Botox na zvířatech!

Společnost Ipsen získala povolení používat pro testování Botoxu v EU a ve Švýcarsku metodu založenou na lidských buňkách. Tato metoda nahradí tradiční test na myších.

více

Popularita výrobků bez krutosti roste

Tisková zpráva Svobody zvířat vydaná u příležitosti Světového dne laboratorních zvířat

více

© Všechna práva vyhrazena Svoboda zvířat - text s kw na home

Tvorba webových stránek na míru ANTstudio.cz