Situace v ČR

V České republice se poslední dobou situace pomalu, ale jistě zlepšuje. Asi nejpokrokovější se v rámci humánního vzdělávání stala Lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Hradci Králové, kde byly tzv. alternativy do výuky zavedeny již v 90. letech a dnes zde studenti mají možnost vystudovat zcela bez pokusů na zvířatech nebo bez jejich zabíjení za účelem pitvy.

I další fakulty již přestaly provádět některé pokusy na zvířatech nebo alespoň studentům umožnily, aby si mohli vybrat mezi pokusem/pitvou a alternativou. I když toto řešení není ideální, mnoho studentů jej vítá a vyučující se přesvědčují o výukové hodnotě alternativ.

Pokud jde o střední školy, záleží pouze na vyučujícím, jakou výukovou metodu si zvolí, ale v každém případě má student právo odmítnout např. pitvu, pokud bylo zvíře zabito pouze za tímto účelem. Podle našich dosavadních zkušeností mají alternativní metody na středních školách velmi pozitivní ohlas.

V rámci naší kampaně se snažíme, aby se alternativní přístupy staly v našem vzdělávání běžnější, a aby o ně byl zájem nejen ze strany studentů, ale i vyučujících.

Podpořte prosím naši kampaň za ukončení invazivního využívání zvířat ve výuce! Zašlete nám libovolný příspěvek na číslo účtu 235379860/0300 nebo použijte službu PaySec. Další možnosti platby najdete na této stránce. Děkujeme!

Aktuality

Ochránci zvířat odsuzují rozhodnutí mauricijské vlády, která povolila pokusy na zvířatech

Mauricijská vláda rozhodla o tom, že bude na Mauriciu nově možné provádět pokusy na zvířatech. Tímto rozhodnutím ještě více utrpí populace primátů na ostrově.

více

Pomozte zastavit pokusy na psech v Japonsku

Vyšetřování organizace Cruelty Free International ukázalo, že v Japonsku jsou každý rok stovky psů použity pro výuku studentů veterinárního lékařství. Psi jsou podrobeni zbytečným chirurgickým zákrokům a mnoho z nich následně zabito.

více

Brigitte Bardot vyzvala Air France k ukončení transportů opic do laboratoří

Bývalá modelka, zpěvačka a herečka Brigitte Bardot se připojila k Evropské koalici za ukončení pokusů na zvířatech (ECEAE) a dopisem vyzvala společnost Air France k tomu, aby se stejně jako jiné aerolinky přestala podílet na obchodování s primáty.

více

© Všechna práva vyhrazena Svoboda zvířat - text s kw na home

tvorba webových stránek ANTstudio.cz